Ferit Şahenk'in rüyası

Ferit Şahenk'in rüyası

8.2.2018 16:11:10 İş Dünyası

Ferit Şahenk'in rüyası

Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk, son yıllarda yeme, içme ve eğlence sektörüne dönük yatırımlarıyla öne çıkıyor.

D-Dream çatısı altında dünyaca ünlü bir çok restoranı, mekanı Türkiye’ye getirdi. Bunlar, Vogue, Anjelique, Zuma, Nusr-Et, Borsa, Emporio&Armani Ristorante, Carlotta, Coya, Gina, Çubuklu 29, Delimonti, Fenix, Go Meso, Go Mongo, Günaydın, Kebapçı, Kitchenette, Kiva, Lacivert, Marinette Cafe, Masa, Mezzaluna, Ablix, Parle, Raika, Roka, Sait, Tom Kitchen ve Usta gibi ünlü mekanlar.  

Şahenk bir taraftan dünyaca ünlü restoranları, mekanları Türkiye’ye getirirken bir taraftan da kendisinin kurduğu ve satın aldığı markaları dünyaya açıyor. Nusr-Et’i Dubai, Miami, New York gibi şehirlere götürdü.

Rüya ismiyle yeni bir zincir de oluşturmuştu. Rüya, Anadolu mutfağını dünyaya açan bir konseptle hizmet veriyor. İlk restoran Dubai’de açılmıştı. Dubai’de başarılı olursa başka ülkelerde de açılacaktı. Bununla ilgili yeni gelişmeler var.

Rüya’nın ikinci şubesinin Londra’da açılacağı konuşuluyordu. İşte bu gerçek olmuş. Londra’da Mayfair bölgesinde kapılarını açmak için gün sayıyormuş. En geç Mart başında hizmet vermeye başlayacakmış. Londra’ya yolu düşenlere duyurulur…

Para Dergisi

Yorum Yapın

İş Dünyası Haberleri