Bayram Şenocak kimdir?

Bayram Şenocak kimdir?

2.6.2018 12:15:15 İş Dünyası

Bayram Şenocak kimdir?

1978 Trabzon-Of doğumlu olan Bayram ŞENOCAK, İlk ve Ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Bayram ŞENOCAK şu anda İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2003 yılında kutsal askerlik vazifesini tamamladıktan sonra çalışma hayatına başlayan ŞENOCAK, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren bazı şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 2004-2010 yılları arasında Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez Sektör Kurulları yöneticisi olarak görev yapan ŞENOCAK, bu süre zarfında birçok ulusal ve uluslararası organizasyonun düzenleyicisi olarak önemli organizasyona ekibi ile birlikte imza attı.

ŞENOCAK’ın 2011 yılında gıda sektöründe kurduğu firması sektörünün en önemli markası haline gelirken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2015 ve 2016 yıllarında sektörün en hızlı büyüyen firması seçildi.

2017 yılında Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı olan Bayram ŞENOCAK, 2018 yılının Şubat ayına kadar MÜSİAD’daki görevlerine devam etmiştir.

Ak Parti’deki aktif siyasi hayatına 2003 yılında AK Parti Güngören Gençlik Kolları’nda başlayan ŞENOCAK, 2003-2004 yılları arasında Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır. Ak Parti Genel Merkez tarafından gerçekleştirilen Siyaset Akademisi’nin ilk mezunlarından birisi olan Bayram ŞENOCAK akademiyi üstün başarı ile tamamlamıştır.  

2009-2012 yılları arasında Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Bayram ŞENOCAK, 2012-2014 yılları arasında da Avcılar İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır. İlçe Başkanlığı döneminde Avcılar teşkilatı ile birlikte Avcılar için yapılan başarılı çalışmalar neticesinde 2014 yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan ŞENOCAK, yüzme, futbol, karate sporlarıyla ilgilenmektedir ve karate sporunda DAN diplomasına sahiptir.

Yorum Yapın

İş Dünyası Haberleri